☎  0 800 505 288
Аптеки

Аптека №4 м. Івано-Франківськ

Аптека №4 мережі знаходиться за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 45а (район центрального ринку)

Понеділок8:00 – 21:00
Вівторок8:00 – 21:00
Середа8:00 – 21:00
Четвер8:00 – 21:00
П`ятниця8:00 – 21:00
Субота9:00 – 18:00
Неділя9:00 – 18:00

м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 45а, +380 (342) 771003
 

Оксана Федоляк / за матеріалами івано-франківської газети "Галичина"

Справа від входу — банер «Доступні ліки кожному». Заходжу і ... починаю дивуватися. За останній час ми звикли до тісних приміщень аптек, де кільком покупцям і розминутися важко, до нагромадження різноманітних (особливо дорогих) препаратів на вітринах. Очі розбігаються, мимоволі думаєш: за великі гроші можна придбати і здоров’я... Тут — просторе світле приміщення, чотири каси і нічого, крім вітамінів, БАДів, дитячого харчування та виробів медичного призначення, на вітрині. А де ж ліки?

— Мережа аптек «Здоровенькі були» — професійні аптеки, дизайн яких розроблено відомим у Європі спеціалістом - професором архітектури та дизайну Драґаною Паніч. Обладнання, як і логістичні програми, в нас німецькі. Європейські ж стандарти не передбачають наявності ліків у вітринах в аптеках, — пояснює генеральний директор мережі аптек «Здоровенькі були», Сергій Поліщук. — Ліки мають зберігатися за відповідного температурного режиму та вологості, бути захищеними від денного світла. Цього й дотримуємося — всі лікарські препарати розміщені в спеціальному приміщенні, за группами та умовами зберігання, з врахуванням їх фізико-хімічних властивостей. Система «клімат-контроль» підтримує температурний режим та вологість повітря, система примусової вентиляціі щогодини провітрює приміщеннях. Для препаратів що потребують зберігання при пониженних температурах встановлено професійне холодильне обладнання. Скажіть, як можуть, зберегтися цілющі властивості лікарських засобів, особливо, коли влітку в деяких аптеках температура — за 30?

Орієнтуємося на майбутнє — на страхову медицину. Все-таки колись ми до неї прийдемо. Ліки має призначати лікар, а не радити провізор — в кращому разі, а то й сусідка чи родич... У нас немає випадкової покупки. Звісно, з точки зору бізнесу це не зовсім добре, але з точки зору моралі — правильно. Людина має купувати в аптеці те, що їй потрібно. Взагалі, аптечний бізнес не може розвиватися суто за бізнесовими законами. Це насамперед соціальний бізнес. З цього виходимо і визначаючи цінову політику. Розуміємо складність становища більшості населення України. Націнки ставимо мінімальні. Причому не на якийсь певний період, щоб завоювати покупців, а потім підняти ціни. Ні. Політика низьких цін — це наша постійна стратегія.

За рахунок чого виживаємо? По-перше — за рахунок обороту. В аптеці є лікарські препарати, вироби медичного призначення, БАДи. Маємо сьогодні понад п’ять тисяч найменувань лікарських засобів — це дуже багато. Якщо людині потрібен препарат, якого в нас на даний момент немає, ми доставимо його протягом доби. Але за умови, що препарат сертифікований в Україні. На цьому наголошую: ліки в нас всі сертифіковані. На вимогу покупця провізор надасть цей документ.

Питанню якості лікарських препаратів приділяємо особливу увагу —йдеться ж про здоров’я людей. Двоє чоловік з персоналу аптеки відповідають суто за прийом ліків. Ніколи не працюємо з ненадійними, дрібними постачальниками, за готівку — саме таким шляхом на полиці аптек потрапляють «ліві» ліки. Маємо п’ять надійних, випробуваних часом постачальників, які ніколи не ризикуватимуть добрим ім’ям заради швидкої наживи. Отож, купуючи ліки в аптеці «Здоровенькі були», можете бути на 100 відсотків впевнені в їхній якості, гарантованій виробником.

По-друге, за рахунок лояльності до наших клієнтів — йдеться насамперед про стратегію низьких цін. Скажімо, в період кризи, коли ціни на ліки різко зросли, ми їх практично не збільшували. Іванофранківці не мали змоги переконатися в цьому — аптеку тут відкрили недавно. А ось лучани саме тоді стали нам довіряти — сьогодні одна аптека «Здоровенькі були» в Луцьку обслуговує до тисячі клієнтів на день.

Третє, на чому акцентуємо увагу і що теж приносить свої плоди, — це повага до клієнта. Ми поважаємо його час, намагаємось обслужити якнайшвидше і найповніше. Тому працюємо за німецькими логістичними програмами. Кожне робоче місце в аптеці автоматизоване, забезпечене інформаційною базою — провізор одразу ж відповість вам, чи є потрібний вам препарат в аптеці, чи не закінчилася його реєстрація і т. д. Цю інформацію можна отримати й телефоном — 77-10-03. Звісно, якщо вагаєтесь, який препарат обрати, провізор порадить, хоч, наголошую, це пріоритет лікаря. 

Щоб запобігти виникненню черг, встановлюємо кілька кас — в івано-франківській аптеці «Здоровенькі були» їх чотири. За кожною з них клієнтів обслуговує кваліфікований провізор. Спілкуючись з клієнтом, набирає на комп’ютері назву препарату, і асистент подає його. Це займає мінімум часу завдяки адресній системі зберігання препаратів. Плюс і в тому, що провізор не бігає в пошуках ліків, не повертається до клієнта спиною — ці кілька хвилин він повністю зосереджений на клієнтові. Тобто максимум уваги і мінімум часу.

Ще один важливий і позитивний, як на мене, момент, — аптека, як стверджує пан Сергій, не працює за системою заохочення лікарів. Не секрет, що сьогодні часто, призначаючи вам той чи інший препарат, лікар радить ще й аптеку, в якій ви маєте його придбати. Позиція мережі аптек «Здоровенькі були» в цьому питанні однозначна: лікар має призначити лікування, а споживач сам розбереться, де йому купувати ліки.

Отож стратегія мережі аптек «Здоровенькі були» чітка й прозора: якість і низькі ціни. І стратегія ця, треба сказати, виправдала себе. Адже першу аптеку «Здоровенькі були» відкрито ще три роки тому в Луцьку. Успішно працюють аптеки мережі в Ковелі й Тернополі. А в Івано-Франківську, переконаний Сергій Поліщук, «Здоровенькі були» через рік стане аптекою №1 у місті. Для цього є всі умови: «Ми поставили низькі ціни, розповіли людям про себе, — підсумовує Сергій Степанович, звертаючись до прикарпатців, — тепер справа за вами. Приходьте, переконаєтесь».